niedziela, 10 września 2017

MATEMATYKA POTĘGĄCzym jest "mPotęga"?
     mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród młodych ludzi i pokazuje im, że matematyka to super przygoda oraz przydatna w codziennym życiu umiejętność. Program ma także zachęcić nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki do przezwyciężenia rutyny i schematów w nauczaniu tego przedmiotu. Liczymy, że pokazanie matematyki w kreatywny, atrakcyjny sposób będzie impulsem do wprowadzenia dzieci i młodzieży w przyjazny świat matematyki i logiki.
    

Od września do grudnia w naszej szkole realizowany będzie program grantowy mPotęga dofinansowany przez Fundację mBanku. 

https://www.mbank.pl/mfundacja/mpotega/program/https://www.mbank.pl/mfundacja/mpotega/program/
 MATEMATYKA POTĘGĄ
       Pogram zakłada popularyzację matematyki wśród uczniów klas szkoły podstawowej oraz rodziców poprzez stosowanie różnych form i nowoczesnych metod pracy z wykorzystaniem narzędzi TIK. Zajęcia zostaną ujęte w trzech blokach tematycznych: Świat jest matematyczny, Zabawy z matematyką i logiką,   Matematyczne origami. 

       Realizując projekt udowodnimy, iż matematyka wcale nie musi być trudna, a rozwiązując problemy matematyczne można się bardzo dobrze bawić. Potwierdzimy również, że świat jest matematyczny, a jego odkrywanie to wspaniała przygoda.