wtorek, 3 kwietnia 2018

Wycieczka do Warszawy


14 marca 2018 r. trzynastoosobowa grupa piątoklasistów pod opieką p. A. Słowikowskiej i p. B. Dziarkowskiej uczestniczyła w wycieczce do Warszawy w ramach podsumowania programu edukacyjnego „mPotęga”. Uczestnicy programu wzięli udział w Pikniku Matematycznym w Centrum Nauki Kopernik, w którym rozwiązywali łamigłówki matematyczne i zwiedzali ekspozycje tego wyjątkowego miejsca. Uczniowie  zwiedzali przygotowane wystawy, poznając przy tym różne prawa fizyczne, matematyczne i chemiczne. Pobyt w Centrum Nauki Kopernik dostarczył  uczestnikom wycieczki dużą dawkę wiedzy i pozytywnych emocji. Był to mile spędzony czas w przestrzeni, która inspirowała uczniów do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi.


Na Bulwarach Wiślanych największą atrakcją (w Dzień Liczby Pi) dla uczniów i nauczycieli był udział w próbie pobicia rekordu Guinnessa w ustawieniu najdłuższej linii osób prezentujących liczbę π po przecinku. W strefie rekordu każdy otrzymał tabliczkę z kolejną cyferką.   W tym niecodziennym wydarzeniu wzięło udział 627 osób, ale każdy był tak samo ważny, bo jedna cyferka mogła zaważyć na powodzeniu całego rekordu. Mimo niesprzyjającej aury, druga próba pobicia rekordu była udana. Na ostateczne potwierdzenie wpisu rekordu do Księgi Guinnessa poczekamy do 3 miesięcy.
W tym dniu uczniowie naszej szkoły zobaczyli wiele ciekawych miejsc w Warszawie, m. in.  Stadion Narodowy, Pałac Kultury i Nauki. Uczestniczyli również w seansie naukowym Planetarium „Niewidzialny Wszechświat”. Uczniowie mieli okazję przekonać się jak astronomowie szukają odpowiedzi na fundamentalne pytania dotyczące całego kosmosu. Przed filmem odbył się pokaz na żywo prowadzony przez prezenterów Nieba Kopernika.
Dziękujemy Radzie Rodziców naszej szkoły za wsparcie naszego wyjazdu.

Wycieczka do Warszawy dostarczyła uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. To była wspaniała naukowa przygoda.